BIBLIOTEKA SP1
 SZPROTAWA
AKTUALNOŚCI
O BIBLIOTECE
GALERIA FOTO
EBOOKI, AUDIOBOOKI
NPRCz
KONKURSY
O KSIĄŻCE
O INTERNECIE
POLECAMY KSIĄŻKI
LEKTURY
SŁOWNICZEK 
 LINKI
JANUSZ KORCZAK
ARCHIWUM
ARCHIWUM FOTO
 
 
 
 

Na stronie znajdziecie dostęp do darmowych książek i utworów literackich w formie ebooków i audiobooków.

Ebooki dla dzieci

http://miastodzieci.pl/bajki/ - bajki do czytania i oglądania oraz legendy.

http://basn.pl/wierszyki/ - zabawne wierszyki dla dzieci.

 Audiobooki dla dzieci

http://wolnelektury.pl/katalog/audiobooki/ - lektury szkolne dla dzieci online, a także ogromny zbiór bajek, pieśni, trenów, legend i wierszy.

http://www.bajkownia.org/bajki-do-sluchania - duży wybór bajek, bardzo ciekawa tematyka i dodatkowo dostępne są wersje do czytania.

http://audio-bajki.pl/ - na tej stronie utwory podzielone są na kategorie np. nowoczesne, klasyczne, z całego świata czy edukacyjne.

http://dzieci.epapa.pl/piosenki/6/ - strona, z której można pobrać utwory do słuchania.

Bajki terapeutyczne dla dzieci

http://bajki-zasypianki.pl/bajki-pomagajki/ -  książki dla dzieci, które borykają się z problemami takimi jak nieśmiałość czy wysoki poziom stresu.

http://naszebajki.pl/pl/listaBajekTematycznych.aspx?kid=7,8,24,6&lnk=Bajki_terapeutyczne&lnk2=Bajki%20terapeutyczne&kid2=6 - bajki dla dzieci, które mają problemy ze zdrowiem, są smutne lub boją się ciemności.

Linki do darmowych e-booków dla starszych uczniów

https://wolnelektury.pl/ - Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl  - Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl - Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

https://polona.pl/ - Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

http://bookto.pl/katalog/darmowe – portal, który zgromadził największą bazę ebooków dostępnych w polskich e-księgarniach. W serwisie, obok listy płatnych tytułów, znajdują się oddzielne katalogi: self-publishing oraz darmowe ebooki, oferujące darmowe e-książki z legalnych źródeł.

FantastykaPolska.pl – opowiadania, nowele i powieści z gatunków science fiction i fantasy współczesnych autorów.

https://edukacja.ipn.gov.pl/ - bezpłatne e-booki z Instytutu Pamięci Narodowej o tematyce historycznej

 
Lista bibliotek, repozytoriów, archiwów i muzeów cyfrowych w języku polskim:

http://lustrobiblioteki.pl/biblioteki-cyfrowe-polsce/

http://lustrobiblioteki.pl/biblioteki-cyfrowe-swiecie/